X Zamojska Arlekinada 2019

  • 27.05.2019, 06:50
  • Materiał nadesłany
X Zamojska Arlekinada 2019
W piątek, 7 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu o godzinie 21 po raz dziesiąty odbędzie się Zamojska Arlekinada. Tradycyjnie widowisko łączące teatr, muzykę i taniec inspirowane komedią dell’arte nawiązywać będzie do karnawału weneckiego.

Wystąpi ponad 100 wykonawców: tancerze, muzycy, żonglerzy i aktorzy przebrani w karnawałowe i historyczne kostiumy.

 

W widowisku, w dawnych, dworskich tańcach zaprezentują się również tancerze czterech grup ZPiT „Zamojszczyzna”. Pojawi się też  poszukujący swojej miłości Pierrot, który razem z aktorami Kijowskiego Teatru Ulicznego „Highloghts” zaprowadzi nas na cyrkową arenę – gdzie będziemy mogli obejrzeć zabawy cyrkowe, popisy żonglerskie i cyrkowe sztuczki, następnie weźmiemy udział w rozgrywce szachowej. 

 

Etiudy aktorskie Kijowskiego Teatru Ulicznego przygotowała i wyreżyserowała specjalnie dla Zamojskiej Arlekinady Aleksandra Svietliakowa.

Całość widowiska dopełni grupa perkusyjna „Whit Drums” Szkoły Muzycznej YAMAHA oraz Teatr Ognia UTOPIA żonglując płonącymi pochodniami i obręczami. Dawne tańce ZPiT „Zamojszczyzna” wykona do nagrań przygotowanych przez Zespół Muzyki Dawnej „Capella all’Antico”.

 

Na koniec organizatorzy zaproszą publiczność do nauki i wspólnego wykonania kontredansa – zbiorowego tańca.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe