Gm. Hrubieszów: Owce znów pasą się w Gródku

  • 24.05.2019, 15:00
  • ak
Gm. Hrubieszów: Owce znów pasą się w Gródku Fot. P. Tarasiuk/UG Hrubieszów
Stado 20 owiec znowu zamieszkało w grodzisku w Gródku. Pozostaną tutaj do jesieni. To kontynuacja realizowanego przez gminę Hrubieszów unijnego projektu.

Owce pojawiły się w Gródku po raz pierwszy w 2017 i mieszkały tam do jesieni zeszłego roku. Gmina miała na to pieniądze z Unii Europejskiej. Projekt się skończył, ale przez kolejnych pięć lat musi być kontynuowany już bez unijnego wsparcia. Inaczej przekazana wcześniej dotacja by przepadła.

Dlatego samorządowcy ustalili z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, stado będzie wracać do Gródka. Podobno wypas owiec dobrze wpływa na utrzymanie tzw. muraw kserotermicznych, a poza tym zwierzęta "tworzą" polany, cenne nie tylko krajobrazowo, ale i turystycznie.

Owce w Gródku pasą się ponownie od tego tygodnia. Stado można obserwować m.in. z platformy widokowej. Zwierzęta pozostaną tu przez kilka miesięcy.

 

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pela
pela 28.05.2019, 10:43
co to są te polany atrakcyjne turystycznie? tylko jakos turystów nie widać
pola
pola 24.05.2019, 21:12
wieża widokowa, piękne widoki na królewski kąt, pasące się owce, bielejący pałacyk, słowem cudo, brak tylko pomysłu by wieża widokowa i otoczenie żyło i przyciągało ludzi, może miejsce do griilowania, może ścieżki spacerowe po królewskim kacie, może może może...............przecież są mądre głowy które potrafią ożywic i zapełnić ciekawe miejsca , w tym przypadku brak jest tego, samo wejście na więże, popatrzenie i zejście to stanowczo za mało, miejsce musi życ i przyciągać

Pozostałe