Oni są bezpieczni. Wygrali w swoich gminach

  • 25.05.2019, 14:00
  • ak
Oni są bezpieczni. Wygrali w swoich gminach Fot. KMP Zamość
Drużyny ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej oraz Zespołu Szkół Podstawowych w Krasnobrodzie będą reprezentowały swoje gminy podczas finału powiatowego policyjnego konkursu wiedzy prewencyjnej "Jestem Bezpieczny", który odbędzie się już niebawem w Zamościu.

Eliminacje dla młodzieży z obu gmin odbyły się w środę (22 maja) w Krasnobrodzie. W roli jurorów wystąpili policjanci z miejscowego posterunku, a także przedstawiciele samorządów i nadleśnictwa. Całość przygotował i przeprowadził dzielnicowy gminy Krasnobród sierż. szt. Robert Wacławski.

– Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, problematyki uzależnień, przemocy rówieśniczej oraz odpowiedzialności osób nieletnich. Każdy uczeń z drużyny mógł pochwalić się swoją wiedzą, ponieważ testy rozwiązywane były indywidualnie, a następnie komisja konkursowa sumowała punkty, które łącznie zasilały konto drużyny – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Najlepsi okazali się uczniowie z Szewni Górnej oraz ZSP w Krasnobrodzie. Będą walczyć o miejsca na podium podczas eliminacji powiatowych, które 7 czerwca zostaną zorganizowane w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe