Tomaszów Lubelski: Uczennice Dwójki ortografię mają w paluszku

  • 24.05.2019, 09:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Uczennice Dwójki ortografię mają w paluszku Fot. SP nr 2 Tomaszów Lubelski
Konkurencja była spora, ale uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim nie miały sobie równych i zdominowały X Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Żak 2019”, który w środę (22 maja) odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bełżcu.

Spośród kilkudziesięciorga młodych mieszkańców powiatu tomaszowskiego, którzy przystąpili do konkursu, tytuły laureatów przyznano jedynie 14 najlepszym, takim, którzy znakomicie poradzili się z tekstem dyktanda i ćwiczeniami z zakresu polskiej ortografii.

W tym gronie mistrzowską znajomością zasad pisowni wykazały się uczennice tomaszowskiej Dwójki. Najlepsza była Martyna Miller, uczennica klasy III gimnazjum przy SP nr 2. Tylko o 'kilka przecinków" słabsza od niej była jej szkolna koleżanka Oliwii Stawarskiej(drugiej w punktacji ogólnej). W gronie laureatów znalazła się też Magda Słoboda.

W konkursie uczestniczyły też Kinga Kapuśniak i Alicja Matwiejszyn, one jednak do grona laureatów nie weszły.

Uczennice pracowały pod kierunkiem polonistek: Urszuli Kędry, Anny Wolczyk, Doroty Wysockiej.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe