Zamość: Sukces gimnazjalisty na europejskim konkursie w Łucku

  • 23.05.2019, 09:03
  • ak
Zamość: Sukces gimnazjalisty na europejskim konkursie w Łucku Fot. L. Mróz Zamość reprezentowali tam dwaj uczniowie klas gimnazjalnych przy SP nr 7: Kacper Oberda (na zdjęciu z prawej) i Szymon Smoła.
Zdeklasował rywali i zdecydowanie wygrał. Szymon Smoła, gimnazjalista z zamojskiej Szkoły Podstawowej nr 7 był najlepszy podczas Międzynarodowej Olimpiady Europejskiej, która odbyła się w Łucku na Ukrainie.

Tegoroczna Olimpiada Europejska odbyła się w dniach 17-18 maja. Zamość reprezentowali dwaj uczniowie klas gimnazjalnych przy SP nr 7: Kacper Oberda i Szymon Smoła. Rywalizowali z młodymi ludźmi z Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wszechstronną wiedzą o Unii Europejskiej i dobrą znajomością angielskiego, bo zadania zostały przygotowane w tym właśnie języku. Najlepszy spośród licznego grona uczestników okazał się Szymon Smoła.

Podczas pobytu w Łucku młodzi zamościanie wraz z opiekunami zwiedzali miasto i uczestniczyli w wielu atrakcjach przygotowanych na obchody Dni Europy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe