Zagraj w historię Kartą Zdobywcy Zamościa

  • 23.05.2019, 05:30
  • ak
Zagraj w historię Kartą Zdobywcy Zamościa Fot. UM Zamość
To wydawnictwo pomyślane dla najmłodszych mieszkańców miasta, ale też dzieci odwiedzających miasto w sezonie turystycznym. Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przygotowało autorską grę miejską " Karta Zdobywcy Zamościa".

Są w niej rebusy, krzyżówki i zagadki, w których odnaleźć można wątki z historii Zamościa. Gra polega na przejściu trasy wiodącej z Rynku Wielkiego, do Pałacu Zamoyskich, a dalej m.in. Starej Bramy Lubelskiej, bastionów i na Rynek Solny. Po drodze należy wykonywać różne zadania, a posiłkować się planem Starego Miasta, dostępnym w punktach ZCITiH. Grę można otrzymać w punktach informacji turystycznej: na parterze ratusza (Rynek Wielki 13) oraz w Lunecie (ul. Łukasińskiego 2E).

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe