Gm. Zamość: Edward Kropornicki z Płoskiego skończył 100 lat

  • 22.05.2019, 13:17
  • ak
Gm. Zamość: Edward Kropornicki z Płoskiego skończył 100 lat Fot. UG Zamość
Ach, cóż to była za uroczystość. Edward Kropornicki z Płoskiego (gm. Zamość) obchodził niedawno swoje 100. urodziny i z tej okazji przyjmował mnóstwo serdecznych życzeń oraz wielu gości.

Wizytę stulatkowi złożyli nie tylko jego najbliżsi, ale również przedstawiciele władz gminy. Serdeczności panu Edwardowi przekazywali wójt Ryszard Gliwiński, przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz, radni Krzysztof Ostasz i Tadeusz Kostrubiec. Wśród gości był także zastępca kierownika KRUS w Zamościu Radosław Maksymowicz. Jubilat otrzymał list z życzeniami od premiera Mateusza Morawieckiego, a także wiele prezentów, w tym pamiątkowy grawerton i tort od gminnych samorządowców.

Edward Kropornicki, mimo sędziwego wieku, cieszy się dobrym zdrowiem. Zachował również pogodę ducha. Gościom zdradził, że jego recepta na długowieczność to ciężka praca, spokojne życie i pozytywne nastawienie.

Dostojny jubilat urodził się 13 maja 1919 r. w wiosce Zawoda koło Skierbieszowa. Po ślubie z żoną Apolonią zamieszkał w pobliskich Hajownikach. W czasie wojny został wysiedlony, był więźniem obozu pracy w Trawnikach, koncentracyjnego na Majdanku i robotnikiem przymusowym w fabryce amunicji w Berlinie.

W czasach pokoju wraz z małżonką prowadził w Hajownikach gospodarstwo rolne, a gdy pani Apolonia zmarła, przeprowadził się do Płoskiego. Pan Edward doczekał się 2 dzieci, 6 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe