Zamość: Czy Rada pomoże Veolii?

  • 22.05.2019, 08:00
  • bw
Zamość: Czy Rada pomoże Veolii?
W Zamościu powstanie kolejna Rada Społeczna. To nowy pomysł spółki Veolia Wschód, która chce wybudować w mieście spalarnię śmieci na odpady resztkowe (tzw. RDF).

W skład Rady Społecznej dotyczącej projekty budowy w Zamościu spalarni śmieci mają wejść przedstawiciele sołectw sąsiadujących z ciepłownią Veolii, radni rady miasta, gminy i powiatu zamojskiego. Spółka Veolia Wschód wysłała także zaproszenie do zasiadania w Radzie do przedstawicieli Towarzystwa na Rzecz Ziemi i zamojskich dziennikarzy. 

 – Nie weźmiemy udziału w Radzie, nie widzimy szans na dialog w taki sposób, jaki zaproponowała Veolia. Inwestycja według nas jest niezgodna z prawem, bo nie została ujęta w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami, który jest prawem miejscowym. Ponadto spółka wykonała "trik" jak w Wągrowcu z nazwaniem samej inwestycji (Obieg Przyszłości –  przyp.red.). Warto podkreślić także, że nawet supernowoczesne spalarnie w Holandii przekraczają dopuszczalne normy, co wykazaliśmy w ostatnim raporcie. Zamiast tego trzeba podnieść jakość i wydajność recyklingu i uświadamiać mieszkańców, wprowadzać w gminach recykling na 5 frakcji. To jest podstawa – mówi Paweł Głuszyński z Towarzystwa na Rzecz Ziemi. 

Celem powołania Rady Społecznej ma być wymiana argumentów i spotkanie przedstawicieli różnych grup społecznych, zainteresowanych projektem. Pierwsze spotkanie ma odbyć się w połowie czerwca br. 

"Wbrew obecnym w przestrzeni publicznej opiniom, budowa tego nowego źródła ciepła oraz częściowe wyeliminowanie węgla, przyniesie wymierne korzyści, zarówno środowiskowe, jak i ekonomiczne dla mieszkańców miasta Zamość" – czytamy w liście, który wysłała spółka Veolia Wschód.

bw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
R
R 28.05.2019, 10:41
Widzę, że ludzie powiązani z planowaną spalarnią Veoli, na ostro wzięli się za trollowanie. Wydaje wam się, że tego nie widać? Macie wszystkich mieszkańców Zamościa i okolic za idiotów?
A mi się nie chce
A mi się nie chce 22.05.2019, 23:54
To pewnie kolejny z tych podstarzałych hipisów, który chce nas zmusić do robienia mebli z europalet i firanek z torebek foliowych. Jakby to ci powiedzieć? Pal się!
Zmęczony oszołomstwem
Zmęczony oszołomstwem 24.05.2019, 01:53
Koleś robi karierę na straszeniu, nieświadomość ludzi pozwala mu istnieć. Gdyby ludzie wiedzieli jakie bzdury opowiada to pokazywałoby go w zoo
Observer
Observer 22.05.2019, 15:34
Poniższe komentarze wesołe ale na poważnie - widać że instynkt samozachowawczy u Pawła Głuszynskiego działa. Z góry odpuszcza wiedząc że wzięcie udziału tylko obnaży jego brak argumentów i co tu owijać w bawełnę zwykłą głupotę
Zmęczony oszołomstwem
Zmęczony oszołomstwem 24.05.2019, 01:58
Kiedyś mówili o takich ‚ekoterroryści’ ale to chyba inna, gorsza kategoria. On żyje ze straszenia ludzi. Liczy że jak ktoś nic nie wie to mu uwierzy. Wystarczy spojrzeć jak działa to krajach cywilizowanych żeby wiedzieć że to sęp żerujący na niewiedzy
Czytelnik Obiegu
Czytelnik Obiegu 22.05.2019, 15:31
Panie Pawle, po co Pan próbuje opowiadać te same bzdury? Jakoś informacji o tych holenderskich pseudo badaniach (Obiegu Przyszłości z 15 maja) Pan nie zniszczył merytorycznie. Czyżby z tego samego powodu gardzi Pan Radą. Kłamstwa głoszone w samotności lepiej działają?:)
Tak!
Tak! 22.05.2019, 15:25
Brawo Paweł! Nie będzie UE pluć nam w twarz! Po co jakieś unijne normy, filtry i inne bzdety! Szkoda kasy. Jest coraz cieplej a mamy takie tradycje! Jeszcze chwila i dziesiątkami zapłoną w Polce wysypiska więc po co nam wymysły z eko spalarniami
Pradziadek Pana Pawła
Pradziadek Pana Pawła 22.05.2019, 15:08
Tak z ciekawości - czy pradziadek Pana Pawła kładł się pod koła cyklistów bo bał się że kury nie będą się niosły jak zobaczą pierwsze rowery? A praprapradziadek pewnie chciał spalić na stosie Kopernika za bzdury o obrotach sfer niebieskich? :) Ciekawe czy w innych krajach leczą takie osoby czy tylko ignorują? hmmm....
Zmęczony głupotą
Zmęczony głupotą 22.05.2019, 14:59
Ten Paweł Głuszyński powinien być z Towarzystwa Oszołomów. Na całym CYWILIZOWANYM świecie recykling to podstawa a pozostałości do eko spalarni które przy okazji jako bonus dają ciepło i energię dzięki czemu maleje ilość syfu w powietrzu wydawanego przez elektrownie węglowe
Fan
Fan 22.05.2019, 14:54
Pan Głuszyński czy to nie ten, który od 30 lat zarabia kasę opowiadając bzdury o technologiach, których nie rozumie? Nigdy nie chciał się skonfrontować żeby nie obnażyć swojej ignorancji. Szkoda że go nie będzie. Byłoby zabawniej:)
Zamościanin
Zamościanin 22.05.2019, 11:13
Nie musimy niczego argumentować, mamy prawo decydować o takich inwestycjach.

Pozostałe