Radni dali na remont kościołów

  • 24.05.2019, 06:00
  • lew
Radni dali na remont kościołów
Radni powiatu biłgorajskiego zgodzili się przekazać trzem parafiom dotacje na remont zabytkowych świątyń. Zarezerwowano na ten cel łącznie 30 tys. zł. Prace będą prowadzone w Bukowinie (gm. Biszcza), Goraju i Tarnogrodzie.

Radni zebrali się na obradach 15 maja. W porządku sesji znalazło się m.in. podjęcie uchwał w sprawie dotacji celowych na dofinansowanie konserwacji i renowacji trzech obiektów sakralnych z powiatu biłgorajskiego.

Decyzją radnych, parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy otrzymała dotację w wysokości 5 tys. zł na prace konserwatorskie przy dekoracjach malarskich w kościele filialnym pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Bukowinie. Parafia pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Goraju otrzymała 15 tys. zł na dofinansowanie kontynuacji prac w części nawy głównej według "Programu konserwatorskiego dotyczącego prac renowacyjnych przy polichromii we wnętrzu kościoła parafialnego". Dotację w wysokości 10 tys. zł otrzymała zaś parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie na dofinansowanie konserwacji i restauracji polichromii ścian nad chórem tarnogrodzkiej świątyni.

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe