Masłomęcz: Goci i unijne fundusze

  • 23.05.2019, 06:00
  • par
Masłomęcz: Goci i unijne fundusze
Kilkaset osób skorzystało z Dnia Otwartego Funduszy Europejskich i odwiedziło Wioskę Gotów w Masłomęczu. Można było zwiedzić skansen z przewodnikiem, obejrzeć potyczki wojów i skosztować gockiej kuchni sprzed 2 tysięcy lat.

W tym roku Wioska Gotów w Masłomęczu rozpoczęła szósty sezon turystyczny. Skansen odwiedza coraz więcej osób zainteresowanych tym, jak się żyło w Kotlinie Hrubieszowskiej prawie 2 tys. lat temu. W ciągu roku przez Wioskę Gotów przewija się ponad 7 tys. zwiedzających. Do tradycji należą odwiedziny masłomęckiego skansenu z okazji Dnia Otwartego Funduszy Europejskich. 

12 maja Wioskę Gotów odwiedziło kilkaset osób z różnych stron Polski.

 – Można było zwiedzić skansen z przewodnikiem, spróbować gockiego gulaszu przyrządzonego z wołowiny, wieprzowiny i drobiu, zgodnie z antycznym przepisem,  przyprawionego takimi roślinami, jakimi potrawę dosmaczali prawdziwi Goci. Zwiedzający mogli obejrzeć potyczki wojów i inne krótkie inscenizacje, np można było obejrzeć jak 20 wieków temu farbowano wełnę – wymienia Bartłomiej Bartecki, dyrektor Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe