Bądź sobie szefem i prowadź własną firmę

  • 21.05.2019, 08:00
  • Artykuł partnera
Bądź sobie szefem i prowadź własną firmę
Fundusze Europejskie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 to środki, po które chętnie sięgają osoby młode, chcące założyć własną firmę. W ramach programu PO WER mogą liczyć na pomoc w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Oferowane wsparcie w tym zakresie obejmuje przyznanie dotacji na utworzenie firmy oraz szkolenia i doradztwo umożliwiające uzyskanie niezbędnej wiedzy osobom, które chcą postawić swoje pierwsze kroki w biznesie.

Dla kogo dotacja POWER?

O środki unijne w ramach PO WER może się starać osoba w wieku 18-30 lat, która w ciągu ostatniego roku nie miała działal­ności gospodarczej. Największe szanse mają osoby, w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w tym w szczególności osoby które nie pracują, nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, tzw. młodzież kategorii NEET.

Jaką kwotę dotacji możesz dostać?

Wysokość dotacji jest uzależniona od przeciętnego wynagrodzenia i wynosi maksymalnie do 6-ciokrotności wynagrodze­nia (zazwyczaj przyznawana jest w wysokości ok. 24 tys. zł).

Gdzie szukać dotacji z POWER?

Bezzwrotne dotacje udzielane są przez urzędy pracy z województwa lubelskiego (Miejski/Powiatowy Urząd Pracy). Dotacja udzielana na rozpoczęcie działalności gospodarczej to środki przeznaczone wyłącznie na założenie jed­noosobowej działalności gospodarczej.

Proces pozyskania dotacji na start w ramach POWER to kilka etapów:

1. Przygotowanie i złożenie dokumentacji (wniosku, biznesplanu)

2. Pozytywna decyzja w sprawie przyznania dotacji

3. Podpisywanie umowy

4. Realizacja i rozliczenie dotacji


 

MAMY TO. REALIZUJEMY SWOJE MARZENIA!

„Dzięki dotacji mogę realizować i rozwijać swoją pasję. Studiując całkiem inny, niezwiązany z fryzjerstwem kierunek studiów postanowiłam zrobić jednocześnie studium fryzjerskie.... po skończeniu studiów, studium, odbyciu stażu i chwili pracy w zawodzie stwierdziłam, że moim marzeniem jest własny salon fryzjerski. A teraz dzięki dotacji prowadzę swój własny salon”.

Monika Gzik – właścicielka salonu fryzjerskiego w Biłgoraju – TWÓJ STYL Monika Gzik

Foto I. Dubiel


 

 

 

 

 

 

„Otrzymane dofinansowanie ze środków unijnych pozwoliło mi stworzyć od podstaw firmę Max-Rolety, którą teraz prowadzę wspólnie z mężem. Nasza firma zajmuje się dystrybucją szeroko rozumianych okiennych systemów osłonowych: rolet, żaluzji, plis, markiz, bram garażowych, moskitier”.

Agata Dudkiewicz – współwłaścicielka firmy Max-Rolety w Lublinie

Foto A. Sobiesiak


 

2 926 udzielonych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach POWER w latach 2014 – 2018 r.

Artykuł partnera

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 01.06.2019, 23:24
Firma na 2 lata a potem torba i kij .Kto da radę zapłacić ZUS 1300 złotych miesięcznie ? A może ci jołopy za biurka wezmą się do uczciwej pracy a nie na państwowej posadzie bzdety opowiadać i dobrą kasę za to brać .
janek
janek 01.06.2019, 15:12
Właśnie zamierzam być dla siebie szefem i chcę otworzyć placówkę banku na zasadzie franczyzy. Uważam, że to będzie dobra inwestycja.
opiekunnestbank
opiekunnestbank 11.06.2019, 18:00
Szanowny Panie, jeżeli jest Pan zainteresowany otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl
bartek
bartek 19.08.2019, 20:06
Czy w takiej franczyzie Nest Banku lokal musi być moją własnością czy może być wynajęty?
opiekunnestbank
opiekunnestbank 05.09.2019, 08:32
Szanowny Panie, Nest Bank nie wymaga, aby Partner był właścicielem lokalu oraz nie oczekuje wynajmowania lokalu na cały okres trwania Umowy Partnerskiej. Wymagane jest natomiast zachowanie ciągłości działania Placówki przez cały okres trwania Umowy Partnerskiej. Więcej informacji: nestbank pl/wspolpraca

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Pozostałe