Hrubieszów: Kierowca w śródmieściu zapłaci za parkowanie

  • 21.05.2019, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Kierowca w śródmieściu zapłaci za parkowanie
Problemy z zaparkowaniem auta w centrum Hrubieszowa od wielu lat są zmorą kierowców. W godzinach szczytu trudno znaleźć wolne miejsce. Radna Barbara Wierzchowska sugeruje, że należy zlikwidować w centrum jeden z dwóch postojów taksówek, a także stałe miejsca postoju dla samochodów dostawczych zaopatrujących sklepy w Sutkach i wprowadzić w ścisłym centrum miasta strefy płatnego parkowania. Władze przymierzają się do ulokowania kilku parkomatów na próbę.

Radna Barbara Wierzchowska uważa, że ścisłe centrum miasta jest zapchane samochodami. W jej ocenie doprowadza to do różnych zagrożeń i utrudnia płynność ruchu  drogowego w śródmieściu Hrubieszowa.

 – Rynek po przeprowadzonej rewitalizacji zaczyna spełniać funkcje rekreacyjne. Jest fontanna, są koncerty muzyczne na deptaku, kiermasze, a zimą lodowisko. Tuż obok są miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i postój taksówek. Tymczasem po drugiej stronie Sutek jest drugi postój taxi i ze trzy miejsca zarezerwowane dla samochodów dostawczych, które dowożą towary do pobliskich sklepów. Ale żaden ze sklepów w innych częściach miasta nie ma aż takiego komfortu. Samochody dostawcze parkują tu bardzo rzadko. Mogłyby parkować z towarem na głównej ulicy, a po rozładunku zwolnić te miejsca – sugeruje radna Barbara Wierzchowska.

Po chwili namysłu radna dodaje:

 – A może warto byłoby w centrum Hrubieszowa wprowadzić strefy płatnego parkowania? Na początku mogliby je obsługiwać zatrudnieni ludzie z ręcznymi kasami fiskalnymi. A potem można pomyśleć o zainstalowaniu parkomatów.

Zdaniem radnej parking dla prywatnych samochodów powinien zostać zlikwidowany. Podobnie jak postój taxi na Rynku, skoro jest jeszcze jeden na sąsiednim placu Wolności. Wskazuje, że wokół śródmieścia jest dużo miejsc do parkowania.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kpw
kpw 24.05.2019, 22:00
komentarz z dziennika wschodniego-maja w mieście / dzisiaj o 15:25 +3
wycinka to głupota, szkoda... WSTYD będzie pewnie plac typu "pseudo fontanna dla gołębi" "łysa polana" lub plac buraczany jak w Hrubieszowie w centrum. Było zielono, będzie zieleń w donicach droższa w utrzymaniu, dodam że komentarz do wycinki drzew w Parczewie
Burak z śródmieścia
Burak z śródmieścia 26.05.2019, 14:50
Dobre , granitowy plac buraczany hahaha jak niemcy przejmą cukrownie i pola a Polak będzie we własnym kraju parobkiem to i ufundowany z Unijnych funduszy plac buraczany im sie przyda !!!
nik
nik 24.05.2019, 16:19
Bardzo dobry pomysł jest na on do passata to parę groszy można zapłacić za postój, bedzie na czyszczenie kostki z oleju
pik
pik 24.05.2019, 23:12
nik ty chyba ruski że składnie z translatora masz.
nik
nik 26.05.2019, 15:19
nastepny inteligent powiatowy, palcem trzeba pokazać gdzie ma być przecinek czy boli bo passat krwawi na czarno?
to ja
to ja 22.05.2019, 23:21
To teraz będziemy jeździć drepcedesem, tylko gdzie auto zostawić przed znakiem Hrubieszów ?
kierowca co odda auto na złom
kierowca co odda auto na złom 22.05.2019, 23:48
Na poboczu, a alej drepczesz. Bo teraz chyba tylko radni podjadą pod urząd ) :
kierowca bombowca
kierowca bombowca 22.05.2019, 19:27
wpie....szyli tyle forsy w ruiny podziemi to pewnie będzie podziemny garaż. Ładują w te podziemia już kilka ładnych lat i ani atrakcji turystycznej, ani pożyteczności z tego. Powinni zwołać komisje śledczą ds hrubieszowskich podziemi, żeby zbadała po co tyle kasy w to idzie od lat i nic z tego nie ma!!!
kierowca
kierowca 24.05.2019, 02:47
B** nie mów że nic nie wsadzili tam kasy i nie mów że rewitalizacja tego nie jest w założeniach. Widzę że ty jakiś rzecznik UM. Masz racje nie wiem ile i Urząd Miasta powinien rozliczyć to dla społeczeństwa, oraz poprzednią kadencje rozliczyć i podać to do ogólnej wiadomości. Za co płacili, komu i jakie środki na to zostały już wydane i jakie planują wydać. Taki bilans dla kogoś co nie śledzi sesji rady.
B**
B** 24.05.2019, 01:26
A powiedz ile kasy w to poszło? Sam nie wiesz a tylko się ci wydaje że coś wiesz.
Da.........
Da......... 22.05.2019, 18:46
Pani radna nie ma pojęcia ile będzie kosztować to miasto była nauczycielka będzie miasto zmieniać na nowoczesne Hrubieszów to nie Lublin czy inne większe miasto parkometry nie zarobią na siebie bo one pracują całą dobę a w Hrubieszowie po 17-stej nie ma nikogo w tym mieście a prąd będą pobierać nie wspomnę o zakupie takiego parkometru. Bez zastanowienia pomysł. Brawo
B**
B** 24.05.2019, 01:24
Człowieku ty chyba poza Hrubieszów nie wyjechałeś. Parkometry całą dobę haha to cię uswiadomię że nie pracują całą dobę a nawet w weekend.
Kierowca bombowca
Kierowca bombowca 22.05.2019, 19:29
Tu chodzi pewnie o to ze koleś firmę otworzy i mu sie opłaci. Jak bezrobotny czy juz ma pracowników co siedzą i sie nudzą to co im przelecieć sie po parkomatach ? Interes !!!
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 22.05.2019, 17:17
rysio1956 ale powiedz czy to mądre w jednym miejscu sąd, ZUS, MOPS, Urząd Miasta i wydział komunikacji. No i starostwo w pobliżu. I sie pani radna dziwi ze nie ma gdzie zaparkować jak na sesje przyjedzie? Chore zwłaszcza ze miejsc parkingowych nie przybywa, a coraz więcej samochodów. Powinni część z tych urzędów przenosić w jakieś opustoszałe budynki. Budynki natomiast sprzedają, a sie wszyscy cisną. I jeszcze wymyśliła płatne parkingi!!! Brawo. Te parkometry na próbę to pod Urzędem miasta i starostwem. Ciekawe czy pracownicy dalej będą blokować parkingi.
rysio1956
rysio1956 22.05.2019, 14:23
Pracownicy Urzędów powinni parkować z tyłu Domu Kultury wtedy cały parking Przed Sądem i Urzędem będzie dla nas
Jakub
Jakub 22.05.2019, 13:03
Tylko ucierpiał sklepy i inne usługi które i tak już ledwie zipia
roki
roki 22.05.2019, 12:24
mam apel do szefostwa Kroniki, wprowdźcie mozliwość swobodnego wypowiadania sie czytelników z poszczególnych miast regionu w sprawach dotyczących ich miast, taki panel swobodnych wypowiedzi
Bomba
Bomba 22.05.2019, 09:51
Niech zaczną od zrobienia pożądanych parkingow w tym hrubku....
B**
B** 22.05.2019, 05:05
O kurde to wodotrysk nie jest synonimem fontanny? A czym się różni parkowanie w Lublinie a czym w Hrubieszowie?
koala
koala 22.05.2019, 01:22
dziwię się, że lubiehrubie nadal blokuje komentarze, wybory juz dawno za nami, samo lubiehrubie straciło wiele na tej blokadzie, ludzie szukaja portali gdzie moga wylac swoje żżale i wpowiedzieć sie na lokalne problemy, w hrubku nie ma na to szans, cały ratunek w kronice tygodnia gdzie mozna swobodnie wypowiedziec sie, należy propagować wśrod znajomych te forme
karol
karol 22.05.2019, 18:41
interia nie boi się komentowania, jedynie w przypadku bardzo wrazliwych artykułów dot. spraw osobistych blokuje komentarze i to jest zrozumiałe,
komentator
komentator 22.05.2019, 17:08
Propaganda obraca się czasami przeciwko tum co ją tworzą, I po prostu z tego zrezygnowali .
werk
werk 22.05.2019, 01:27
właśnie coraz więcej ludiz korzysta z tej formy, widac to po ilości komentarzy, a lubiehrubie moga zaorac, nikt tego nawet nie zauwazy
Ss
Ss 21.05.2019, 21:34
Hrubek stan umysłu
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 21.05.2019, 21:27
Postuluje żeby parking pod urzędem miasta był dla petentów a nie pracowników okolicznych urzędów. Może czas decentralizować miejsca urzędowania, a nie wszystko na kupie? Bo jak rozumie to radni i pracownicy urzędów będą zwolnieni z opłat.
inw
inw 22.05.2019, 01:39
a inwalidzi parkujacy na miejscu dla inwalidów też będą płacic?
 mieszkanka
mieszkanka 21.05.2019, 20:14
Coście wybrali to macie pamiętajcie przy następnych wyborach
Xyz
Xyz 21.05.2019, 18:40
Niech pani radna sama sobie zamontuje na swojej ulicy parkomat i płaci. Jestem na nie. To nie Lublin. Bez przesady.
Tomoomo
Tomoomo 21.05.2019, 15:25
Bardzo dobrze. Niech wieśniaki płaco!
Tom
Tom 21.05.2019, 22:24
Wieśniaki A kim ty jesteś?
julo
julo 21.05.2019, 14:23
juz kilka lat temu był rzucony taki pomysł ale jakoś nie chwycił
elda