Jak udzielać pierwszej pomocy? Dzieci z Werbkowic już to wiedzą

  • 20.05.2019, 07:03
  • ak
Jak udzielać pierwszej pomocy? Dzieci z Werbkowic już to wiedzą Fot. KPP Hrubieszów
Jak przeprowadzić sztuczne oddychanie i masaż serca? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie z Werbkowic podczas zajęć, które poprowadzili dla młodych ludzi policjanci hrubieszowskiej drogówki.

Spotkanie z funkcjonariuszami odbyło się w ostatni piątek (17 maja). Na początek młodzieży przedstawiono trochę zagadnień teoretycznych, np. jak udzielić pomocy osobie, która się zadławiła lub uczestniczyła w wypadku drogowym.

– Uczniowie dowiedzieli się również jakie są techniki wykonywania reanimacji i jakie są najczęstsze symptomy udaru mózgu czy zawału serca. Zgromadzeni obserwowali pokaz udzielania pierwszej pomocy, który na specjalnych fantomach prezentowali prowadzący spotkanie policjanci hrubieszowskiej drogówki. Uczestnicy zajęć mogli spróbować swoich sił i umiejętności ćwicząc na pozorującym ofiarę wypadku manekinie – relacjonuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe