Zamość: Skwer przed katedrą otrzymał imię Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

  • 19.05.2019, 16:09
  • bw
Zamość: Skwer przed katedrą otrzymał imię Jana Pawła II [ZDJĘCIA]
Od dziś (19 maja) skwer między ulicą Akademicką, Kolegiacką i Grodzką otrzymał imię Świętego Jana Pawła II. To gest który ma być hołdem dla Jana Pawła II w 20-lecie jego wizyty w Zamościu. Uroczystościom przewodniczył biskup-senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej, Jan Śrutwa.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy odprawionej o godzinie 12. w zamojskiej katedrze. Przewodniczył jej biskup Jan Śrutwa, razem z kapłanami diecezji. W Mszy oprócz licznie zgromadzonych wiernych wzięli udział radni rady miasta Zamość, władze miasta i powiatu. 

Po Mszy biskup Śrutwa przed bramą katedry poprowadził modlitwę i poświęcił skwer. Przypomniał historię wizyty papieża Jana Pawła II. Na koniec uroczystości zaśpiewano ''Barkę''. 

Starania, by nadać skwerowi imię papieża-Polaka trwały od 15 lat. Pomysłodawcą jest Maria Gmyz i współpracownicy z Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. 

bw

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rychu33
rychu33 20.05.2019, 14:36
https://www.polsatnews.pl/wide…

Sprawy molestowania przez kardynała Gulbinowicza ujawnionej po filmie Sekielskiego nie podjęły największe portale: Gazeta.pl, wp.pl, onet.pl, interia.pl

Podobnie oczywiście media katolickie i rządowe.

W mediach katolickich wygląda to tak jak opisał Stefan Sękowski (były pracownik Gościa Niedzielnego) na swoim facebooku:


"Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego film o pedofilii w Kościele muszą robić bracia Sekielscy i dlaczego demaskatorskich materiałów na ten temat nie piszą np. dziennikarze "Gościa Niedzielnego" lub "Niedzieli", opowiem Wam historię ks. Jacka Stępczaka.
Ks. Stępczak był redaktorem naczelnym "Przewodnika Katolickiego" wydawanego przez, w uproszczeniu archidiecezję poznańską. W 2001 roku napisał z kilkoma innymi księżmi i jednym świeckim list do delegatów episkopatu na Synod w Rzymie o tym, że abp Juliusz Paetz molestuje kleryków. Biskupi sprawę olali a informację o aferze musiała do Jana Pawła II przemycić Wanda Półtawska. Gdy mleko się rozlało i o sprawie napisała "Wyborcza", ks. Stępczak odmówił publikacji na łamach "PK" listu w obronie abp Paetza (sic!). Wtedy został przezeń zwolniony ze stanowiska, zakazano mu posługi na terenie diecezji i wysłano na misje do Zambii gdzie zaraził się malarią. Wyjeżdżając na misje "skruszony" ks. Stępczak opublikował samokrytykę, w której pisał: "popełniłem bardo poważny błąd działając na szkodę Kościoła, a zwłaszcza burząc dobre imię ks. abpa Juliusza Paetza, ówczesnego Metropolity Poznańskiego". Diabli wiedzą, jak go do tego nakłoniono. No więc tak to wygląda."


Ale nie media katolickie są tu decydującym problemem. Decydujące jest to, że z cenzury zwykle nie wychylają się żadne media. Tym razem se.pl się wychyliło, polsat, pudelek i nczas powieliły to chociaż jest się na co powoływać przy "czepianiu się".

Pozostałe