Uczniowie ze Staniatyna najlepsi w turnieju "Jestem Bezpieczny"

  • 17.05.2019, 10:18
  • ak
Uczniowie ze Staniatyna najlepsi w turnieju "Jestem Bezpieczny" Fot. KPP Tomaszów Lubelski Laureaci konkursu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Steniatynie.
To był ich debiut w Konkursie Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny", ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Steniatynie przygotowali się do niego tak dobrze, że wygrali, deklasując osiem innych zespołów ze szkół powiatu tomaszowskiego.

Powiatowy finał Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” odbył się w środę (15 maja) w siedzibie tomaszowskiej straży pożarnej. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn składających się z uczniów klas IV-VI. Swoje reprezentacje wystawiły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, a także podstawówki w Łaszczówce, Suścu, Gródku, Rachaniach, Tarnoszynie, Steniatynie, Hucie Dzierążyńskiej i Tarnawatce.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, prezentowali projekt koszulki promujące zdrowy i bezpieczny styl życia, a także wystąpili z prezentacjami pod hasłem „Jestem Bezpieczny”.

– Rywalizacja była zacięta, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna debiutująca w konkursie ze Szkoły Podstawowej w Steniatynie. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie, a trzecie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rachaniach. Pozostałe sześć szkół zdobyło ex aequo 4 miejsce – informuje Monika Ryczek z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników turnieju. Upominki dla uczestników konkursu ufundowali: starosta tomaszowski, burmistrzowie Tomaszowa Lubelskiego i Łaszczowa, wójtowie gmin Tomaszów Lubelski, Jarczów, Krynice, Rachanie, Susiec i Ulhówek, kierownik KRUS w Tomaszowie Lubelskim, dyrektor PGE w Tomaszowie Lubelskim, nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów oraz przewodniczący Zarządu terenowego NSZZ Policjantów w Tomaszowie Lubelskim.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe