czwartek, 25 kwietnia 2024 01:52

Tomaszów Lubelski: Uczniowie ZS nr 4 w czołówce regionalnego konkursu

Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim podczas regionalnego etapu XIII Lubelskiego Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego "Rok przed dyplomem". Odbył się on 10 maja w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

Autor: Fot. ZS nr 4 Tomaszów Lubelski

Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 237 uczniów klas technicznych z 25 szkół województwa lubelskiego. Konkurowali ze sobą w kilku kategoriach. W ścisłej czołówce znalazło się kilkoro reprezentantów ZS nr 4.

W grupie techników pojazdów samochodowych na uczniów z Tomaszowa nie było mocnych. Miejsca na podium zajęli kolejno: Patryk Korkosz, Mateusz Bryk i Krystian Ciołko. Ich szkolni koledzy zdominowali też kategorię techników mechaników. Kacper Dziuba zajął pierwsze miejsce, a Dawid Kita był drugi. Wśród techników logistyków drugie miejsce zajęła Agnieszka Wiatrzyk. Na takiej samej pozycji w kategorii elektryków znalazł się Paweł Gajda.

Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Marszałek Województwa Lubelskiego, Kurator Oświaty w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.