Zamość: Wojewoda, marszałek, starosta i prezydent namalują mural

  • 16.05.2019, 10:00
  • ak
Zamość: Wojewoda, marszałek, starosta i prezydent namalują mural Fot. pixabay.com
To ma być manifest poparcia dla budowy w Zamościu ośrodka opiekuńczo-terapeutycznego Rodzinny Dom, który powstaje przy ul. Kresowej. Jutro (piątek, 17 maja) na budowie powstanie mural. Tworzyć go mają m.in. marszałek województwa lubelskiego, wojewoda, zamojski starosta i prezydent miasta.

"Celem akcji jest promowanie wśród społeczeństwa wrażliwości i  zrozumienia, że potrzeby dorosłych osób z niepełnosprawnością są bardzo duże i wszyscy razem musimy im pomóc, aby zapewnić im godne życie. Akcja będzie jednocześnie manifestem poparcia dla budowanego kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego przy ulicy Kresowej z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych" – wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, które przy ul. Kresowej buduje "Rodzinny Dom".

Ścienne malowidło ma powstać w piątek rano. Niedługo po tym wydarzeniu na Rynku Wielkim (godz. 10) rozpocznie się I Bieg "Krok za krokiem". Impreza jest organizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Więcej na ten temat TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe