Światowej sławy skrzypek zagra w Zamościu!

  • 19.05.2019, 15:28
  • ak
Światowej sławy skrzypek zagra w Zamościu!
To będzie wyjątkowy koncert. W piątek, 24 maja w Zamościu wystąpi Zakhar Bron, znany na całym świecie wybitny rosyjski skrzypek i pedagog. U jego boku zagra również hiszpańska skrzypaczka Raquel Areal Martinez. Obojgu towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

Koncert symfoniczny w siedzibie zamojskich Namysłowiaków rozpocznie się o godz. 19. W programie, m.in. Podwójny koncert na 2 skrzypiec Jana Sebastiana Bacha, 5 miniatur na 2 skrzypiec Dmitrija Szostakowicza, „Tzigane” Maurice Ravela czy “Kujawiak” Henryka Wieniawskiego. 

Bilety w cenie 40 i 30 złotych są do nabycia w biurze Orkiestry, ul. Partyzantów 2 i na www.namyslowiacy.pl.

Zakhar Bron jest znanym na całym świecie wybitnym skrzypkiem i pedagogiem. Do grona jego studentów należą najbardziej rozpoznawalni skrzypkowie naszych czasów, wśród których należy wymienić Vadima Repina oraz Maxima Vengerova. Zakhar Bron jest laureatem zarówno Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego imienia Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, jak i Konkursu imienia Królowej Elżbiety w Brukseli. Koncertował na całym świecie z wieloma orkiestrami. Jest najwybitniejszy pedagogogiem skrzypiec na świecie. W swojej karierze został wyróżniony wieloma tytułami profesora honoris causa. Otrzymał nagrodę „Kreutz des Verdienstes, am bande” od rządu niemieckiego, Gloria Artis w Polsce. Od roku 2016 pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Lublinie.

Raquel Areal Martinez uczestniczyła w kursach mistrzowskich z takimi osobistościami jak: Gerardo Riveiro, Ani Schnarch, Agustín León Ara, Dora Schwarzberg, Natalia Prishepenko czy Christoph Poppen. Od 2016 roku jest uczennicą prof. Zakhara Brona w „Escuela Superior de Música Reina Sofia”. Jej osiągnięcia muzyczne to: II miejsce w 89. edycji Konkursu Juventudes Musicales Espana (2018). Współpracuje z Youth Symphonic oraz Symphonic of Galicia prowadzonymi przez Dimę Slobodeniouk, Jamesa Rossa, Pabla Gonzáleza, Plácido Domingo, Andrása Schiffa. Interpretowała jako solistka wraz z dyrygentami: Pedro Nevesem z Classical Orchestra of Espinho oraz Roberto Baltarem z Orchestra 430. Obecnie współtworzy z Trio Dvorak. Jest Laureatką I miejsca w Grupie Starszej XIV Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego w Lubblinie w 2018 roku.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe