Padwa zdała egzamin dojrzałości

  • 15.05.2019, 12:17
  • tomt
Padwa zdała egzamin dojrzałości fot. tomt
Gdy przed inauguracją sezonu 2018/2019 w Morandówce odbyła się konferencja prasowa Padwy Zamość, jedno z ważniejszych pytań dotyczyło zakładanego celu sportowego. Marcin Czerwonka wraz z kapitanem Szymonem Fugielem i obrotowym Piotrem Gałaszkiewiczem byli zgodni i pełni sportowej pokory. Gramy o utrzymanie, a wszystko powyżej dziesiątego miejsca będziemy uważać za sukces – deklaracja była jednoznaczna.

Na jakie oceny zasłużyli poszczególni gracze Padwy Zamość?

Dzisiaj wiemy już, że żółto-czerwoni premierowy sezon w pierwszej lidze zakończyli na piątym miejscu, co uznać trzeba za ogromny sukces. Organizacyjny i sportowy, bo osiągnięte wyniki mierzyć należy zawsze w kilku płaszczyznach. A przecież Padwa to nie tylko zdobyte punkty, ale również najlepsza w lidze publiczność, klubowe media na znakomitym poziomie i meczowa dramaturgia godna pióra Szekspira.

Trwają egzaminy dojrzałości. Szczypiorniści Padwy mają już je jednak za sobą. Zostali rzuceni na głęboką wodę i dzisiaj stoją już na drugim brzegu. Ręce spracowane, twarze ogorzałe, postawa wyprostowana. Nie utonęli, a sami wielu porządnie podtopili.

Podobnie jak po pierwszej rundzie pora więc zamojskim graczom wystawić cenzurki. Przyjęliśmy skalę od 0 do 10, gdzie 5 jest oceną wyjściową.

 

BRAMKARZE:

Karol Drabik (7) – szefostwo Padwy nie ukrywa, że chciałoby Karola Drabika widzieć również w drużynie w kolejnym sezonie. 36-latek dawał zespołowi pewność, a takimi interwencjami jak obrona rzutu karnego w meczu z Końskimi ratował zespołowi punkty.

Wojciech Wnuk (5) – gracz bardzo ambitny. Pełnił co prawda jedynie rolę zmiennika i pojawiał się na parkiecie stosunkowo rzadko, ale przyznać trzeba, że zaliczył sporo udanych interwencji i potrafił utrzymać zespół w grze.

 

CAŁY ARTYKUŁ PRZECZYTASZ W WYDANIU PAPIEROWYM I E-WYDANIU.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe