Zamość: Policjant edukował dzieciaki z przedszkola nr 7

  • 16.05.2019, 08:30
  • ak
Zamość: Policjant edukował dzieciaki z przedszkola nr 7 Fot. KMP Zamość
Trzeba uważać w kontaktach z nieznajomymi. Należy pamiętać, jak przechodzi się przez ulicę i jak bezpiecznie bawić się na placu zabaw. Takie m.in. tematy poruszyli policjanci podczas pogadanki z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Zamościu.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji  „Nasz tydzień bezpieczeństwa”, którą zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi. Wśród zaproszonych do udziału gości nie mogło zabraknąć mundurowych.

Podczas pogadanki policjanci przypomnieli maluchom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Wspomnieli również o ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz zasadach właściwego zachowania w domu, na placu zabaw, czy podczas spacerów.

– Dodatkową atrakcję dla przedszkolaków była wizyta policyjnego czworonoga oraz krótki pokaz jego umiejętności. Przewodnik opowiedział o ich wspólnej pracy oraz o tym, jak należy zachowywać się w przypadku napotkania nieznanego psa – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

W ramach projektu odbył się również krótki kurs samoobrony dla rodziców i nauczycieli przedszkola. Policjanci, instruktorzy taktyk i technik interwencji, pokazali dorosłym kilka chwytów oraz najprostszych technik samoobrony.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe