Biłgoraj: Michał Stańczyk finalistą olimpiady historycznej

  • 18.05.2019, 09:21
  • ak
Biłgoraj: Michał Stańczyk finalistą olimpiady historycznej Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Michał Stańczyk, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju jako jeden z trzech reprezentantów Lubelszczyzny zakwalifikował się do centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”. Ten sukces zapewnił licealiście zwolnienie z matury z historii.

Finał konkursu ma się odbyć na początku czerwca. Jego uczestnicy zmierzą się z zadaniami z zakresu m.in.: geografii militarnej, malarstwa batalistycznego, biografistyki, filmu i kronik filmowych, fotografii wojennej, poezji oraz pieśni wojennej i wojskowej, interpretacji źródła historycznego.

Mają też za zadanie przygotowanie oprowadzania po losowo wybranym zabytku historycznym Warszawy, a także opisać wylosowany eksponat muzealny. To nie koniec. Każdy musi też do końca maja przygotować drzewo genealogiczne swoich przodków (do czwartego pokolenia) oraz przedstawić losy swojej rodziny w latach 1921 – 1956, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej.

Program olimpiady jest bardzo obszerny. W tym roku szkolnym dotyczy okresu „Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956”.

Opiekunem Michała jest Renata Krzesińska.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe