Gm. Hrubieszów: Policjanci odwiedzili dzieci ze Stefankowic

  • 15.05.2019, 09:00
  • red.
Gm. Hrubieszów: Policjanci odwiedzili dzieci ze Stefankowic Fot. KPP Hrubieszów
O zasadach bezpieczeństwa rozmawiali hrubieszowscy policjanci podczas wizyty w szkole w Stefankowicach.

Mundurowi odwiedzili uczniów w miniony wtorek (14 maja). Tłumaczyli dzieciom, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.

– Dzieci dowiedziały się jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Policjanci przedstawili uczniom przepisy prawne dotyczące odpowiedzialności nieletnich za przejawy demoralizacji i popełniane czyny karalne – relacjonuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. – Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznajomych zarówno w realnym jak i w wirtualnym świecie.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe