Zamość: Przystanki autobusowe się zazielenią

  • 15.05.2019, 07:58
  • ak
Zamość: Przystanki autobusowe się zazielenią Fot. UM Zamość
Takie rozwiązania zastosowano m.in. w Katowicach i Krakowie, ale też np. w Londynie i Nowym Jorku, a ostatnio także w Zamościu. Wybrane miejskie przystanki autobusowe zostały obsadzone roślinami pnącymi. Za jakiś czas zamienią się w zielone, liściaste altanki.

Plan jest taki, aby pnące rośliny obrosły dwanaście przystanków MZK  w Zamościu. Na początek obsadzono sześć z nich. Po co to wszystko?

"Zielone przystanki będą pozytywnie wpływać na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, ochładzać wnętrze przystanku w upalne, letnie dni. Poza tym będzie ładnie, estetycznie i zielono, a oczekiwanie na autobus będzie bardziej przyjemne" – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Miejscy urzędnicy zapewniają, że do obsadzeń wybrano rośliny, które nie są ekspansywne, tzn. nie będą kłopotliwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Cała akcja jest kolejnym z podejmowanych przez miasto działań w ramach walki o czyste powietrze.

Na zakup i wysadzenie roślin Zamość miał sponsora. To firma Kredyt Inkaso S.A. z Warszawy.

CZYTAJ TAKŻE: PRZYSTANKI MARZEŃ. ŚWIETNA INICJATYWA ZAMOJSKIEJ MŁODZIEŻY

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe