Zamość: Księżne odpisały licealistom

  • 14.05.2019, 11:00
  • mad.
Zamość: Księżne odpisały licealistom Uczniowie cieszą się z królewskiej korespondencji i tą radością podzielili się z nami.
Są młode, piękne i uwielbiane nie tylko przez Brytyjczyków. Uczniowie klasy IF i II G z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu napisali listy do Meghan Markle– księżnej Sussexu i do Kate Middleton– księżnej Cambridge. Obie im odpowiedziały.

Na lekcjach piszemy dużo listów do różnych wymyślonych osób. Uczniowie byli ciekawi czy prawdziwi królowie i księżniczki odpowiadają na listy. Klasa IF wpadła na pomysł, że napisze list do księżnej Megan Markle, a że księżna była jeszcze wówczas w ciąży, uczniowie zaproponowali jej imiona dla dziecka, które wkrótce miało przyjść na świat. Dla dziewczynki Diana lub Wiktoria, dla chłopca Wiktor lub Aleksander. Do listu dołączyli dwie pary malutkich, białych skarpetek i swoje zdjęcie grupowe. Wprawdzie księżna nie skorzystała z ich propozycji, ale za nie podziękowała, wspominając również o skarpetkach dla malucha – opowiada Joanna Korona, nauczycielka języka angielskiego w II LO w Zamościu.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mad.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zgadnij kto
Zgadnij kto 15.05.2019, 15:28
Weroniko czyżbyś szykowała się na harvard university zawsze jakieś poparcie będzie ze strony królewskiej. Powodzenia !!!!!
Uczennica
Uczennica 16.05.2019, 16:12
A bardzo dziękuję!! No zobaczymy, może jakieś poparcie będzie ^^
tłin
tłin 15.05.2019, 15:20
I to jest to może wyjadą na studia do Anglii

Pozostałe