Zamość: Świetna inicjatywa młodzieży. Przystanki marzeń

  • 15.05.2019, 07:00
  • bw
Zamość: Świetna inicjatywa młodzieży. Przystanki marzeń Młodzież chce, by podobne tablice elektroniczne pojawiły się w całym mieście.
Na razie tablice elektroniczne zamontowano przy dwóch miejskich przystankach w Zamościu. Młodzi uczestnicy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu chcieliby, aby działały przy wszystkich.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to ogólnopolski projekt Klubu Jagiellońskiego realizowany od 2012 r. W ramach Akademii młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych razem ze swoimi opiekunami realizuje projekty społeczne. Autorzy najlepszych projektów otrzymają tytuły laureatów, a zwycięzcy Nagrodę Ekspertów.

W tym roku do VII edycji Akademii przystąpili uczniowie  I LO w Zamościu Kamil Radliński, Natalia Romańczuk, Aleksandra Szuwara, Sylwia Niezgoda i Mateusz Sroczyński.Opiekunem projektu jest Agnieszka Niańko, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie. Młodzi proponują, by na wszystkich przystankach MZK w mieście zamontować biletomaty i infomaty z rozkładem jazdy. Elektroniczne tablice mogłyby być zasilane kolektorami słonecznymi. Ponadto młodzież proponuje, by w okolicach przystanków posadzić rośliny pochłaniające dwutlenek węgla.  

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uczen
Uczen 15.05.2019, 13:42
Może pomożecie tym młodym i te autobusy by zaczęły trochę częściej jeździć, szczególnie poza Zamość, bo to jest katastrofa, trzeba wcześniej z lekcji wychodzić, bo ostatnie MZK do domu.
zam
zam 15.05.2019, 12:56
Najpierw niech postawią wiaty na wszystkich przystankach bo nie wszędzie są.

Pozostałe