Energetyczne plany na przyszłość

  • 16.05.2019, 07:03
  • bn
Energetyczne plany na przyszłość Fot. pixabay.com
Podczas Zamojskiego Forum Energetycznego (odbyło się 6 maja) spółka PGE Dystrybucja zapowiedziała, iż nadal będzie rozwijać sieć elektroenergetyczną na Zamojszczyźnie. Najbliższe plany obejmują lata 2019-2023. Spółka będzie wówczas modernizować sieć średniego i niskiego napięcia. Przyłączani będą także nowi odbiorcy.

Forum Energetyczne zorganizowała PGE Dystrybucja Oddział Zamość. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu samorządowców (byli to prezydenci, starostowie, burmistrzowie, wójtowie) oraz m.in. zamojscy energetycy. Było się czym pochwalić. Pracownicy PGE Dystrybucja Oddział Zamość poinformowali, że tylko w 2018 r. przeprowadzono na jej terenie inwestycje warte 172 mln zł. Odnowiono lub wybudowano 540 km linii średniego i niskiego napięcia, 155 stacji transformatorowych (średniego i niskiego napięcia) oraz dwie stacje wysokiego i średniego napięcia. To nie wszystko. W tym czasie przyłączono także do sieci niskiego napięcia 4761 odbiorców i 75 – do sieci średniego napięcia. Co dalej? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe