Zamość: Inspirowane poezją Leśmiana. Zaproszenie na wystawę

  • 17.05.2019, 06:00
  • bn
Zamość: Inspirowane poezją Leśmiana. Zaproszenie na wystawę
"Poezja Bolesława Leśmiana w malarstwie Wiesławy Kwiatkowskiej" – to tytuł wystawy, którą od środy (8 maja) można oglądać w Galerii prof. Mariana Koniecznego ma zamojskich Plantach.

Wiesława Kwiatkowska żyła w latach 1925-2011. Z zawodu była konserwatorem zabytków, ale jej pasją stało się malarstwo. Artystka tworzyła niezwykłe obrazy najczęściej w swoim mieszkaniu na warszawskiej starówce. Są one pełne baśniowych kolorów, kwiatów oraz rozmaitych stworzeń. Namalowała m.in. cykl obrazów inspirowanych poezją Bolesława Leśmiana, wybitnego poety związanego także z Zamościem. Te dzieła powstały na płótnie w technice olejnej. 

Od 8 maja można je oglądać w galerii na zamojskich Plantach (ul. W. Łukasińskiego 2B). 

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe