Będzie nowe targowisko w Werbkowicach

  • 15.05.2019, 06:00
  • par
Będzie nowe targowisko w Werbkowicach Fot. pixabay.com
Najpóźniej do końca września tego roku powinny zakończyć się prace budowlano-montażowe na nowym targowisku przy ul. Piłsudskiego w Werbkowicach. Na "Mój Rynek" przeniosą się kupcy z dwóch bazarów w tej miejscowości.

Obecnie w Werbkowicach są dwa bazary. Ten przy ul. Konopnickiej nazywany "zielonym ryneczkiem" jest niewielki. Na kilku stoiskach handluje się głównie warzywami i owocami. Natomiast przy ul. Zamojskiej w pobliżu stadionu "Kryształu" jest plac targowy, na którym handel odbywa się w soboty (z wyjątkiem świąt). Tam można kupić niemal wszystko: ubrania, kosmetyki, chemię użytkową, artykuły gospodarcze, sadzonki drzew i krzewów, przysłowiowe "mydło i powidło". To większe targowisko położone jest przy bardzo ruchliwej trasie z Zamościa do Hrubieszowa i Zosina. Na tym bazarze nazywanym przez mieszkańców Werbkowic "Jarmarkiem Europy" brakuje podstawowej infrastruktury niezbędnej na tego typu obiektach handlowych. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Afgan
Afgan 17.05.2019, 14:30
To targowisko to zasługa poprzedniego wójta i pracowników UG.

Pozostałe