Księżpol: Z Ukrainą po kulturę

  • 17.05.2019, 06:00
  • lew
Księżpol: Z Ukrainą po kulturę Po wybudowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu, placówka zostanie wyposażona w sprzęt nagłaśniający.
Wszystkie zajęcia będą się odbywać po obydwu stronach granicy. Gmina Księżpol i ukraińskie miasto Czerwonograd otrzymają dotację na wspólną promocję lokalnej kultury i historii.

W ramach projektu nowy ośrodek kultury w Księżpolu zostanie wyposażony w sprzęt nagłaśniający, a Czerwonograd rozbuduje tamtejszy amfiteatr. Unijne środki mają być wykorzystane także na organizację warsztatów dla zespołów artystycznych z gminy Księżpol i Czerwonogradu, a także zajęć kulinarnych, promujących tradycyjne potrawy kuchni polskiej i ukraińskiej. Ponadto młodzież szkolna będzie mogła skorzystać z warsztatów plastyczno-fotograficznych, których tematem przewodnim będą obiekty dziedzictwa kulturalnego i historycznego po obu stronach granicy. Efekty wspólnych działań mają być zaprezentowane na koncercie galowym, który odbędzie się w Księżpolu z udziałem zespołów artystycznych z obydwu krajów.

Cały artykuły dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe