Biłgoraj: Michał Zdunek z LO im. ONZ laureatem konkursu dla młodych grafików

  • 13.05.2019, 14:05
  • ak
Biłgoraj: Michał Zdunek z LO im. ONZ laureatem konkursu dla młodych grafików Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Tytuł laureata i wyróżnienie zdobył Michał Zdunek, uczeń III klasy w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju 14. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z cyklu "Kolory szarości".

W tym roku młodzi artyści z całej Polski mieli za zadanie przedstawić w różnych odcieniach szarości sport. Na konkurs napłynęło 2257 prac wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych.

Jury pracowało pod kierunkiem dr hab. prof. nadz. Jacka Jarczewskiego, artysty plastyka, kierownika Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Komisja doceniła prace grafików z biłgorajskiego LO im. ONZ. Michał Zdunek został wyróżniony w kat. wiekowej 16-18 lat. Natomiast jego szkolni koledzy Dominika Pietruczyk i Daniel Lipiński otrzymali kwalifikacje do wystawy pokonkursowej.

Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe