Werbkowice: IX Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej (WYNIKI)

  • 13.05.2019, 13:00
  • ak
Werbkowice: IX Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej (WYNIKI) Fot. GOK Werbkowice
Dwa dni trwały konkursowe przesłuchania tegorocznego IX Międzypowiatowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej. Impreza w Werbkowicach odbyła się w miniony weekend (11-12 maja).

Najpierw na scenie, przed jurorami i publicznością prezentowały się dzieci i młodzież. Komisja, w której zasiedli: Iwona Niewczas z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Piotr Czyryk, asystent dyrygenta chóru chłopięcego „Słowiki Lubelskie” i Andrzej Pachla, wiceprezes Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego postanowiła przyznać kilka nagród i wyróżnień.

W kategorii solistów i duetów ze szkół podstawowych najlepiej wypadła Aleksandra Wójtowicz z Tomaszowa Lubelskiego. Drugą nagrodę otrzymała Zuzanna Kusiak z SP Mieniany, a trzecią Krzysztof Gągoł z parafii Buśno w gm. Białopole. Wyróżnienia otrzymali Jagoda Musur z Werbkowic oraz duet Bartek Korol i Jakub Korol z SP Gozdów.

Wśród zespołów ze szkół podstawowych wygrały Słodziaki reprezentujące GOK Werbkowice. Drugie miejsce zajął zespół K4 z GOK w Mirczu, a trzecie Schola Wojsławice. Wyróżniona została zaś grupa Promyki z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach, zespół ludowy Reczka ze szkoły w Rejowcu oraz Wesołe Nutki ze Ślipcza (GOK Wołajowice).

W kategorii młodzieży pierwszego miejsca nie przyznano. Na drugim znalazła się Marika Drożdżak z Werbkowic, a na trzecim Dorota Kruk z Czumowa.

W niedzielę rywalizowali dorośli. Ich prezentacje oceniało jury, w którego skład weszli: Barbara Rabiega, solistka Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Andrzej Pachla i Sławomir Bednarczuk, inspektor ds. oświaty, kultury i sportu w Urzędzie Gminy Werbkowice. 

Komisja uznała, że pierwsze miejsce należy się zespołowi MADA – BIS z GCKSiT Wojsławice. Na drugim wspólnie znalazły się grupy "Na granicy" z hrubieszowskiej placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz grupa Hubal z Hrubieszowa. Trzecie miejsce zajęły zespoły Wrzos z Dołhobyczowa i Ostrowiacy z GOK Trzeszczany. Jurorzy zdecydowali się też wyróżnić grupę z Klubu Złotego Wieku w Hrubieszowie, Nadbużańskie Echo z Mircza, Górzanki z Gozdowa i Zuzanki z Wołajowic. Wśród solistów jedyną laureatką wyróżnienia została Żaneta Cieśluk z Teptiukowa.

Najlepsi otrzymali nagrody finansowe ufundowane zostały przez wójta i Radę Gminy Werbkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach. Statuetki i upominki dla uczestników byłu sponsorowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe