Hrebenne: Co przemycają podróżni?

  • 14.05.2019, 07:33
  • Leszek Wójtowicz
Hrebenne: Co przemycają podróżni? Funkcjonariuszom pomagają specjalnie przeszkolone psy.
Nie tylko papierosy, ale też numizmaty, tytoń do fajki wodnej oraz leki zatrzymali w kwietniu br. funkcjonariusze służby celno-skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem. Niedawno wpadła tam obywatelka Ukrainy, która próbowała przemycić do swojego kraju skradzione na terenie Niemiec rowery. Co jeszcze przemycają podróżni?

Tylko w kwietniu funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt ponad 247 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 3,5 mln zł. – Część kontrabandy funkcjonariusze ujawnili kontrolując pociągi przekraczające granice Polski z Ukrainą i Białorusią – informuje Marta Szpakowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Nielegalne papierosy mundurowi ujawniali także w autokarach oraz samochodach ciężarowych i osobowych. W wyniku zaledwie pięciu kontroli podczas działań wykonywanych na przejściach granicznych w Dorohusku i Zosinie funkcjonariusze zatrzymali ponad 6 tys. paczek papierosów. W trzech przypadkach kontrabanda ukryta byłą w autokarach – w przerobionej podłodze, dachu lub ścianie za toaletą.

To nie koniec. 43-letni obywatel Azerbejdżanu, który przekraczał granicę w Hrebennem, próbował wwieźć do Polski prawie 130 kg tytoniu do fajki wodnej. Towar ukrył w zbiorniku, kołach jezdnych oraz kole zapasowym osobowego renaulta. Kontrabanda oraz pojazd zostały zatrzymane.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe