Gm. Tyszowce: W Wakijowie śpiewali na chwałę Maryi

  • 14.05.2019, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Gm. Tyszowce: W Wakijowie śpiewali na chwałę Maryi W Festiwalu Maryjnym wzięły udział zespoły śpiewacze z czterech gmin powiatu tomaszowskiego.
Zespoły śpiewacze z czterech gmin powiatu tomaszowskiego wzięły udział w ósmym Festiwalu Pieśni Maryjnej, który 5 maja odbył się w Wakijowie (gm. Tyszowce). Wszystkie spisały się znakomicie.

Imprezę zorganizowało Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach. Po raz pierwszy przesłuchania odbyły się w wakijowskiej kaplicy pw. św. Rafała Kalinowskiego, która ma gościć uczestników kolejnych edycji tej imprezy. – Pomysł ze zmianą lokalizacji festiwalu, który wcześniej odbywał się w kościele pw. św. Leonarda w Tyszowcach, sprawdził się znakomicie – mówi Grzegorz Piliszczuk, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach. – Przy dość licznej publiczności w kaplicy w Wakijowie zaprezentowało się osiem zespołów śpiewaczych, z których każdy zaśpiewał po dwa utwory maryjne.

Zgodnie z regulaminem, festiwal nie miał formuły konkursu, a wszyscy wykonawcy otrzymali okolicznościowe dyplomy, które na zakończenie wręczył burmistrz Tyszowiec Andrzej Podgórski. Otrzymały je zespoły śpiewacze kół gospodyń wiejskich: Mamuśki z Wakijowa, Tyszowianki z Tyszowiec, Legato z Mikulina, Sąsiadeczki z Czartowczyka i Jutrzenka z Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach, Tarnina z Tarnoszyna (gm. Ulhówek), Płomyk z Wożuczyna-Cukrowni (gm. Rachanie) oraz Parzanki z Paar (gm. Susiec). Przesłuchania w kaplicy poprzedziła msza święta.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe