Zamość: Problem w sądzie. Sprawy karne z poślizgiem

  • 14.05.2019, 05:33
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Problem w sądzie. Sprawy karne z poślizgiem W Sądzie Rejonowym nie ma już VII Wydziału Karnego. Ponad 600 niezakończonych spraw przejął do prowadzenia II Wydział Karny.
W Sądzie Rejonowym w Zamościu nie ma już VII Wydziału Karnego. Ponad 600 niezakończonych spraw przejął do prowadzenia II Wydział Karny. Nasi czytelnicy żalą się, że bieg ich spraw został wyhamowany. Postanowiliśmy to sprawdzić.

– Moja sprawa w VII Wydziale Karnym była bliska końca, a tymczasem dowiaduję się, że będzie rozpatrywana od początku! – denerwuje się mieszkaniec powiatu zamojskiego. – To znaczy, że znowu będę musiał przyjeżdżać po 60 km w obie strony na rozprawy? O co chodzi?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Okazuje się, zgodnie z zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 29 marca br. w sprawie zniesienia niektórych wydziałów w sądach rejonowych oraz zmieniające zarządzenie w sprawie utworzenia wydziałów w sądach rejonowych, w Sądzie Rejonowym w Zamościu został zniesiony VII Wydział Karny i w związku z tym wszystkie sprawy z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego i sprawy wykroczeniowe są teraz rozpoznawane w II Wydziale Karnym, który przejął też rozpoznawanie spraw niezakończonych, prowadzonych dotychczas w VII Wydziale Karnym. Proces przejęcia czynności wykonywanych w VII Wydziale Karnym przez II Wydział Karny i dokonywania zmian organizacyjnych rozpoczął się 1 kwietnia i trwał do 24 kwietnia.

Jak się nam udało ustalić, II Wydział Karny przejął łącznie 622 niezakończone sprawy prowadzone dotychczas w VII Wydziale Karnym.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 14.05.2019, 11:00
W cywilnym jeszcze gorzej.
Piotr Markowski
Piotr Markowski 15.05.2019, 09:29
Rozliczyc sedziow i prokuratorow z czasow PRL i Odswieźyc Sady

Pozostałe