Tomaszów Lubelski: Zwiedzanie za darmo. Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym

  • 13.05.2019, 09:24
  • ak
Tomaszów Lubelski: Zwiedzanie za darmo. Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym
Muzeum Regionalne im. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do siebie na Noc Muzeów.

Akcja jest planowana na nadchodzącą sobotę (18 maja). W tomaszowskim muzeum za darmo zwiedzać się będzie można (od godz. 16 do północy) wystawę „Barbarzyńskie tsunami. Okres wędrówek ludów w dorzeczu Odry i Wisły”.

Na godz. 17 zaplanowano także odczyt dr Barbary Niezabitowskiej-Wiśniewskiej zatytułowany „Roztocze – starożytna terra incognita? Badania wykopaliskowe w Ulowie”. Prelegentka z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie od 2001 roku bada kompleks leśny w okolicach Ulowa, gdzie odkryto stanowiska z okresu wpływów rzymskich oraz okresu wędrówek ludów.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tubylec
Tubylec 18.05.2019, 13:41
No właśnie, ci ludzie z Umcs i tym podobne zrobili sobie na terenie ulowa metę wypadową na wekendy za nasze podatki.

Pozostałe