Piłkarki Suchowiczteam grają jak z nut

  • 13.05.2019, 05:30
  • Materiał nadesłany
Piłkarki Suchowiczteam grają jak z nut Fot. Suchowiczteam
Te dziewczyny naprawdę wiedzą, jak skutecznie kopać piłkę. Zawodniczki klubu Suchowiczteam z Wólki Panieńskiej w ostatnich dniach ponownie wykazały się znakomitą formą.

W piątek (10 maja) na boisku w Żdanowie rozegrano Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ''Mała Piłkarska Kadra Czeka'' LZS o Puchar Wicestarosty Zamojskiego. Awans do finału wojewózkiego wywalczyły podopieczne Wojciecha Suchowicza z Wólki Panieńskiej. 

Królową Strzelczyń została Jagoda Wróbel, która strzeliła aż siedem goli, a tytuł Najlepszej Bramkarki przypadł Wiktorii Ciurysek  (obie Suchowiczteam). Natomiast za najlepszą zawodniczkę uznano Oliwię Zdanowską ze Starego Zamościa.

W zawodach brały udział dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze. Debiutujące w rozgrywkach LZS zawodniczki Wojciecha Suchowicza wystąpiły w składzie: Wiktoria Ciurysek, Roksana Kozłowska, Jagoda Wróbel, Aleksandra Bednarz, Martyna Nowosad, Milena Skiba, Klaudia Kołcon, Maria Terlecka, Karolina Bachanek i Alicja Krępińska.

W poprzednią sobotę 4 maja młodziczki Suchowiczteam zapewniły sobie również awans na finały Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek LZPN , zajmując trzecie miejsce w grupie południowej rozgrywek, strzelając 40 bramek (najwięcej w lidze). 1 czerwca w Wilkowie będą reprezentować Zamojszczyznę, jako jedyny zespół z naszego regionu, rywalizując z trzema pierwszymi klubami z grupie północnej.

To nie koniec sukcesów młodych piłkarek z Suchowiczteam. Orliczki Wojciecha Suchowicza wygrały w sobotnim (11 maja) turnieju w Krasnobrodzie, w ramach projektu LZPN i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ekipa z Wólki Panieńskiej wygrała w rywalizacji grupowej z Perłami Lublin 5:0, Sybillą Puławy 7:0 i Legionem Grabów Szl. 3:2, w półfinale zespół pokonał Niedźwiadka Chełm 2:0 a w finale ponownie Legion 2:1. Po siedem bramek w zespole zdobyły Alicja Krępińska i Martyna Nowosad.

Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy Legionu,Niedźwiadka,Stali S.Wola,SP Kaczórki,Wilki Wilków,Sybilli i Pereł .

Skład orliczek UKP Suchowiczteam : Martyna Nowosad, Alicja Krępińska, Oliwia Bzówka, Zuzanna Bednarska, Zofia Ważny, Aleksandra Momot, Natalia Tymura, Patrycja Dziduch, Marlena Sołtys, Ada Kliszcz, Wiktoria Poździk.

Warto podkreślić, że zawodniczki UKP Suchowiczteam w ciągu dwóch miesięcy zapewniły sobie udział w trzech finałach wojewódzkich rozgrywek - ''Z Podwórka na Stadion'' o Puchar Tymbarku / drugie miejsce/ , Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek/1 czerwca Wilków/ oraz Ogólnopolskiego Turnieju LZS ''Mała Piłkarska Kadra czeka''/czerwiec Wilków/.

 

Materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe