Gm. Hrubieszów: Świetlica wiejska w Husynnem będzie jak nowa

  • 12.05.2019, 06:50
  • ak
Gm. Hrubieszów: Świetlica wiejska w Husynnem będzie jak nowa Fot. pixabay.com
Dotacja została przyznana i niedługo będzie można ogłaszać przetarg, a po zakończeniu prac świetlica wiejska w Husynnem zmieni się nie do poznania. Będzie nie tylko wyremontowana, ale też rozbudowana.

Obecnie budynek świetlicy to ok. 77 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a po rozbudowie będzie to prawie 160 m.kw. Zwiększy się główna sala i toalety, położona zostanie nowa instalacja elektryczna, wodociągowa i centralnego ogrzewania. Prace powinny ruszyć w tym roku, a zakończyć się w przyszłym.

Gmina Hrubieszów otrzymała na ten cel ponad 300 tys. zł unijnej dotacji. Wójt podpisał umowę w tej sprawie w czwartek, 9 maja. 

Samorząd realizował niedawno podobną inwestycję w Gródku. Tam świetlica również się "rozrosła" i została zmodernizowana. W tym przypadku wsparcie dla gminy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło prawie 240 tys. zł.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe