Rozbudowa drogi krajowej nr 74. Utrudnienia między Frampolem a Gorajem

  • 12.05.2019, 06:18
  • GDDKiA Lublin
Rozbudowa drogi krajowej nr 74. Utrudnienia między Frampolem a Gorajem Fot. GDDKiA Lublin
Trwają prace przy rozbudowie DK 74. Od środy 15 maja wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek od Woli Radzięckiej do Smorynia. To oznacza, że kierowcy nie będą mogli korzystać z tej trasy na odcinku od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z droga powiatową do Teodorówki. Prace prowadzone będą na odcinku długości przeszło 7 km. 

Objazd na trasie z Frampola do Szczebrzeszyna wyznaczono drogami wojewódzkimi: 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj oraz 858 na odcinku Biłgoraj – Szczebrzeszyn. Z końcem września br. wykonawca inwestycji planuje przywrócić przejezdność.

Na wyłączonych już z ruchu odcinkach, od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z drogą lokalną przed Starą Wsią (długości ponad 1,3 km) oraz za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi do skrzyżowania z drogą lokalną za miejscowością (ok. 600 m), rozebrano już istniejącą nawierzchnię i rozpoczęto roboty ziemne. Podobnie będzie na kolejnym odcinku o długości blisko 3,5 km. Droga zostanie zbudowana praktycznie od podstaw tak by mogły po niej poruszać się pojazdy o nacisku na oś 11,5 t.

Droga pomiędzy Frampolem i Gorajcem  zostanie dostosowana do standardów dla drogi klasy GP, a jezdnia będzie miała szerokość 7 m i utwardzone pobocze. Krzyżujące się z nią drogi publiczne i wewnętrzne również zostaną przebudowane. Dla obsługi ruchu lokalnego powstaną drogi zbiorcze, bezpieczeństwo użytkowników trasy wspomagać będą bariery ochronne i oświetlenie drogowe. Poprawione zostanie odwodnienie drogi.

Przypomnijmy, że umowę na rozbudowę DK74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem podpisano jesienią ubiegłego roku, a prace mają zakończyć się w 2020. Wykonawca, konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza wycenił prace przy rozbudowie 7,4 km drogi na blisko 63 mln zł.

GDDKiA Lublin

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hehe
Hehe 13.05.2019, 10:51
Gorajem czy Gorajcem? Goraj jest w inna strone i lezy przy innej drodze...

Pozostałe