Bez protez trudno jest żyć. Trwa zbiórka pieniędzy

  • 11.05.2019, 06:00
  • ak
Bez protez trudno jest żyć. Trwa zbiórka pieniędzy
Robert Bartecki z Tarnawatki Tartak w skutek odmrożeń kilka lat temu stracił palce u rąk i nóg. Od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim, bo protezy, które posiada nie spełniają jego oczekiwań. Dlatego stara się o nowe i na internetowym portalu zbiera pieniądze na ten cel. Może ktoś z naszych czytelników zdecyduje się go wesprzeć?

Pan Robert ma 45 lat. Od zeszłego roku, gdy zmarła jego mama, mieszka samotnie w Tarnawatce-Tartak. W przeszłości pracował m.in. w bankach na stanowiskach menadżerskich. Obecnie utrzymuję się tylko z renty. Bo kilka lat temu w skutek odmrożeń stracił palce u rąk i stóp. Ma co prawda protezy, ale nie najlepszej jakości. Jest na nich w stanie pokonać dziennie zaledwie kilkadziesiąt metrów. Dlatego na co dzień porusza się zwykle na wózku inwalidzkim. 

– Liczę na to, że zebrane środki pozwolą mi zakupić odpowiednie protezy, których koszt to 20 tys. zł za sztukę oraz pozwolą na profesjonalną rehabilitację. Wierzę, że dzięki nowym protezom pełnym tego słowa znaczeniu stanę na nogi – wyjaśnia mężczyzna.

Zbiórkę pieniędzy prowadzi na internetowym portalu zrzutka.pl. Byłby szczęśliwy, gdyby udało mu się zgromadzić ok. 40 tys. zł. Póki co, ma na swoim koncie ok. 2,5 tys. To się jednak może zmienić, bo zbiórka potrwa jeszcze przeszło miesiąc.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jednoręki bandyta
Jednoręki bandyta 13.05.2019, 23:51
O mały włos sam bym z protezą biegał taka mamy sł. zdrowia!!! Dbają o swoje zarobki tylko!!!
Agata
Agata 13.05.2019, 23:00
A jakies konto gdzie mozna wplacac?
Robert
Robert 09.09.2019, 15:22
https://zrzutka.pl/2y4bxm

Pozostałe