Zamość: Policjant w szkole katolickiej mówił o dopalaczach

  • 10.05.2019, 08:18
  • ak
Zamość: Policjant w szkole katolickiej mówił o dopalaczach Fot. KMP Zamość
O zgubnych skutkach zażywania dopalaczy i innych środków odurzających rozmawiał zamojski policjant policjanci z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ojca Pio. Wyświetlił też młodym ludziom film pt. „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Spotkanie z młodzieżą zostało zorganizowane w ramach prowadzonej przez policję kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Funkcjonariusz podczas pogadanki wyjaśniał młodzieży, jak szkodliwe może okazać się nawet jednorazowe sięgnięcie po dopalacze, czy tzw. miękkie narkotyki.

– Uświadamiał uczniom, że zażywanie tego typu substancji psychoaktywnych jest zabronione i niesie za sobą konsekwencje nie tylko prawne, ale również zdrowotne i społeczne – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że uczestnicy spotkania rozmawiali również o innych zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się we współczesnym świecie. Mówili o przemocy rówieśniczej, niewłaściwym korzystaniu z Internetu i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 10.05.2019, 08:54
brawo dla dyrekcji szkoły za poruszenie bardzo trudnych-niewygodnych , ale niezwykle aktualnych problemów, Wykazaliście się kompetencją, znajomością zagrożeń i odwagą,. Państwowe szkoły sporadycznie poruszają te tematy, o prywatnych szkołach nawet się nie mówi. Zyczymy sukcesów.

Pozostałe