Seniorzy z gminy Telatyn zwiedzali Lwów (ZDJĘCIA)

  • 10.05.2019, 08:00
  • Materiał nadesłany
Seniorzy z gminy Telatyn zwiedzali Lwów (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
W dniach 27-28 kwietnia 24-osobowa grupa seniorów z Gminnego Klubu Seniora z Telatyna pojechała na wycieczkę do Lwowa. Wycieczka była nadzwyczaj udana, pełna niezapomnianych wrażeń.

Seniorzy poznali wielu ciekawych ludzi: pełnych pasji przewodników turystycznych oraz pasjonatów i muzealników, starających się ocalić od zapomnienia kulturę ludową naszych przodków. Lwów zrobił na wszystkich bardzo duże wrażenie. Dawne polskie miasto wygląda jak muzeum i w zasadzie całymi dniami można chodzić i go podziwiać, zwłaszcza cmentarze czy kościoły.

Seniorzy zwiedzili: katedrę ormiańską, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich, Aptekę – muzeum, budynek Ratusza, kamieniczki na rynku, dziedziniec kamienicy królewskiej, budynek dworca kolejowego, Pałac Sapiehów, Kościół św. Marii Magdaleny oraz Katedrę grecko-katolicką św. Jerzego, gdzie uczestniczyli we mszy św. odpustowej.

Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się na Kopiec Unii Lubelskiej, gdzie podziwiali panoramę Lwowa. Wielość atrakcji i nowo poznanych miejsc sprawiło, że dla wszystkich uczestników była to niezapomniana przygoda śladami zabytków Lwowa.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe