Natalia - literacki talent z Krynic

  • 10.05.2019, 06:03
  • ak
Natalia - literacki talent z Krynic Fot. SP Krynice
Na tropie złodziei z Karsina – to tytuł opowiadania, za które Natalia Kukułowicz, uczennica Szkoły Podstawowej w Krynicach została doceniona podczas XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Konkurencja była bardzo silna. Bo w tym roku na konkurs organizowany przez gimnazjum w Słupsku wpłynęło przeszło 8,6 tys. zestawów wierszy, opowiadań i prób literackich napisanych przez uczniów z 5661 szkół w Polsce, ale również młodzież ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy. Jury, w którym zasiedli literaci, historycy literatury, dziennikarze i poloniści oceniało oryginalność pomysłu, świadomość języka oraz talent młodych autorów.

Nastolatka z Krynic swoim opowiadaniem zasłużyła sobie na uznanie komisji konkursowej i została laureatką wyróżnienia. Jurorzy docenili jej wyobraźnię, wrażliwość, ale też sprawność językową.

Natalię do udziału w konkursie zachęciła i wspierała Anna Parfin.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe