Tomaszów Lubelski: Dla kogo kasa? Wybrano propozycje w budżecie obywatelskim

  • 09.05.2019, 09:19
  • ak
Tomaszów Lubelski: Dla kogo kasa? Wybrano propozycje w budżecie obywatelskim
W trwającym miesiąc głosowaniu rywalizowało dziewięć pomysłów na zadania w ramach budżetu obywatelskiego Tomaszowa Lubelskiego. Mieszkańcy miasta wskazali, na których im najbardziej zależy. Już wiadomo, jakie inicjatywy uzyskają w tym roku finansowe wsparcie samorządu.

Głosowanie w piątej edycji tomaszowskiego budżetu obywatelskiego trwało miesiąc, od początku marca do początku kwietnia. Właśnie ogłoszono wyniki.

Największe poparcie i aż 979 głosów zyskała inicjatywa "TU jest moje miejsce, TU jest mój drugi dom" Swietłany Karczewskiej-Lipowicz, która starała się o 50 tys. na zakup sprzętu, który będzie wykorzystany podczas przedsięwzięcia "Sentymentalna Podróż z Harmonią przez 15 lat". 

Drugie miejsce (786 głosów) zajął pomysł Waldemara Kołcona, który zaproponował uruchomienie w mieście wypożyczalni łyżworolek. Wartość tego projektu to również 50 tys. zł.

W tym roku miasto dofinansuje (ok. 20 tys. zł) również inicjatywę zgłoszoną przez Janinę Krawczyk, a zatytułowaną "Seniorzy mieszkańcom miasta" (487 głosów). Chodzi o organizację czasu wolnego i integrację lokalnej społeczności przez organizację szeregu imprez kulturalnych połączonych z profilaktyką raka piersi.

Ostatnie z zadań, które wesprze budżet obywatelski to dofinansowanie (50 tys. zł) działalności koncertowej i edukacyjnej Orkiestry Dętej OSP w Tomaszowie Lubelskim. O wsparcie dla tego przedsięwzięcia wnioskował Bartłomiej Drabik.

 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe