Tomaszów Lubelski: Śpiewali ekologicznie na kiermaszu (WYNIKI, ZDJĘCIA)

  • 08.05.2019, 13:18
  • ak
Tomaszów Lubelski: Śpiewali ekologicznie na kiermaszu (WYNIKI, ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Oficjalne ogłoszenie wyników i koncert laureatów X Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologicznej było jedną z wielu atrakcji XVI Ekologiczny Kiermasz Rozmaitości, który w tomaszowskim parku odbył się w środę, 1 maja.

W konkursie wzięło udział aż 51 wykonawców w różnym wieku. Ich prezentacje oceniała komisja pod przewodnictwem Ewy Pudełko. Jury przyznało nagrody najlepszym wokalistom w kilku kategoriach.

Wśród przedszkolaków wygrał Filip Borkowski z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Tomaszowie Lubelskim. Drugie miejsce zajął Piotr Kędra z PS nr 2, a trzecie Maja Wójtowicz z tej samej placówki. Wyróżnione zostały Zofia Kościołko, reprezentująca Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Tyszowcach i Agata Lasota z Przedszkola Samorządowego w Suścu.

W kategorii uczniów klas I-III najpiękniej śpiewała Martyna Miedziak, wychowanka Centrum Muzycznego „Tryton”. Kolejne miejsca na podium zajęły: Natalia Rachańska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim) oraz Aneta Nazar (Tomaszowski Dom Kultury). Laureaci wyróżnień to: Izabela Góra (SP nr 3 Tomaszów Lub.), Szymon Hałasa (SP Majdan Sopocki) i Natalia Pawęska (Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn).

Wśród solistów z klas IV-VI wygrała Aleksandra Wójtowicz, uczennica SP nr 3 w Tomaszowie, a kolejne miejsca zajęli: Tomasz Bondyra (Tryton) i Julia Pawłucka (SP nr 2 Tomaszów). Jury doceniło również Julię Muchę z Lubyczy Królewskiej i Wiktorię Opalską z Tyszowiec oraz Amelię Puchalską (Tryton).

Aleksandra Skrzypczuk, uczennica SP nr 2 w Tomaszowie wygrała w kategorii najstarszych wokalistów (klasy VII-VIII i gimnazja). Drugie miejsce zajęła Natalia Maliborska (SP nr 2), a trzecie Julia Stepaniuk (Lubycza Królewska). Na wyróżnienie zasłużyła natomiast Anna Wrześniowska z SP w Łosińcu.

W kategorii zespołów jedyną nagrodę odebrała grupa wokalna z tomaszowskiej Dwójki. Wyróżnienie powędrowało zaś do zespołu instrumentalno-wokalnego z Gródka.

ak

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe