Małymi krokami ku lepszemu. Rozmowa z Teresą Sołowiej

  • 09.05.2019, 13:03
  • Bartłomiej Wojnarowski
Małymi krokami ku lepszemu. Rozmowa z Teresą Sołowiej
Rozmawiamy z Teresą Sołowiej, przewodniczącą zarządu osiedla Promyk.

Zastąpiła Pani na stanowisku wieloletnią przewodniczącą osiedla Promyk, Dorotę Banaczek. Skąd zainteresowanie sprawami osiedla i decyzja, by kandydować na stanowisko przewodniczącej? 

 – Przez długie lata pracowałam w szkole. Sprawy uczniów i rodziców były mi bliskie. Współpracowałam także przy wielu projektach z Janiną Gąsiorowską, wieloletnią przewodniczącą Orzeszkowej-Reymonta. To dało mi doświadczenie i wiedzę na temat potrzeb mieszkańców osiedla. Obecnie nie pracuję zawodowo, dlatego swoją wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu mogę wykorzystać w pracy na rzecz osiedla, na którym mieszkam od lat. Nie liczyłam, że wygram, nie przygotowywałam kampanii. Zostałam wybrana spośród 3 kandydatów. I od 1 marca rozpoczęłam pracę jako przewodnicząca zarządu osiedla Promyk. 

 

 

Jak wygląda praca przewodniczącego zarządu osiedla na co dzień? 

 – To bardzo odpowiedzialne zadanie. Przede wszystkim to kontakt z mieszkańcami i wsłuchanie się w ich potrzeby. Na co dzień są to przede wszystkim rozmowy, wyjaśnianie bieżących spraw, współpraca z władzami miasta, radnymi, pracownikami poszczególnych wydziałów urzędu miasta, ze służbami miejskimi. Praca w zarządzie to również planowanie, które wpływa na poprawę infrastruktury osiedla. W każdą środę w godzinach 17-18 członkowie zarządu osiedla pełnią dyżury w Szkole Podstawowej nr 7. Mieszkańcy mają możliwość spotkania się z przedstawicielami rady miasta, dzielnicowym, strażą miejską. 

  Omawiamy problemy osiedla, staramy się je rozwiązać. 

 

 Jakie to problemy? 

 – Zdarzają się np. zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, zaśmiecania terenu, hałasu w godzinach nocnych, picia alkoholu w miejscach niedozwolonych, zanieczyszczania terenu przez psy, niszczenia mienia publicznego. Mieszkańcy mówią też o tym, że jest za mało śmietników i ławeczek wzdłuż ulic itp. Reaguję na bieżąco na wszelkie zgłaszane sprawy. 

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bartłomiej Wojnarowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe