Janina Olszak z KGW w Stefankowicach

  • 07.05.2019, 04:51
  • mad
Janina Olszak z KGW w Stefankowicach
Janina Olszak od 2003 roku należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Stefankowicach. Kandyduje w kategorii Najaktywniejsza organizatorka i działaczka.

Założyła zespół teatralno-kabaretowo-śpiewaczy pod nazwą "Europejki", dla którego pisze teksty. Zespół osiąga sukcesy, zdobywa nagrody w różnego rodzaju przeglądach i konkursach. Lubi współpracować z ludźmi, dostrzega wartość drugiego człowieka i cieszy się, kiedy ktoś może wykazać się w dziedzinie, w której jest najlepszy. Według jej wskazówek Koło organizuje m.in. spotkania dla seniorów. Razem z paniami z KGW zorganizowała piknik charytatywny na rzecz niepełnosprawnej Zuzi ze Stefankowic.

W wydarzenie zaangażowało się wiele osób. Udało się zebrać ponad 20 000 zł. W okresie świąt Bożego Narodzenia razem z koleżankami z Koła piecze i piękne zdobi piernikowe choinki, przygotowuje kartki świąteczne i z takim prezentem razem odwiedzają ludzi chorych i samotnych. Wydała tomik poezji pt. "Nie czas wróżyć". Jej wiersze są recytowane podczas różnych uroczystości.

Należy do Klubu Literackiego przy Hrubieszowskim Domu Kultury. Poza tym zajmuje się szydełkowaniem, haftem i dziewiarstwem. Ze swoimi pracami jeździ na różnego rodzaju targi. W uznaniu ich wartości zdobyła wiele nagród i dyplomów.

mad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe