Zlikwidują Dom Dziecka w Zwierzyńcu

  • 07.05.2019, 10:03
  • bn
Zlikwidują Dom Dziecka w Zwierzyńcu Dom Dziecka nr 2 funkcjonuje w budynku przy ul. Partyzantów 3B w Zwierzyńcu.
Radni powiatu zamojskiego przegłosowali uchwałę intencyjną w sprawie zamiaru likwidacji Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu, bo stwierdzili, iż "zachodzi taka potrzeba". Teraz zgodę na to ma wyrazić wojewoda lubelski. Jeśli tak się stanie, jak to określono "proces likwidacji" tej placówki opiekuńczo-wychowawczej będzie kontynuowany.

Zdecydował o tym głównie rachunek ekonomiczny. Jak tłumaczy Monika Bergiel, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Zamościu, w Domu Dziecka nr 2 przebywa obecnie dziewięciu wychowanków (głównie starszych: zgodnie z przepisami w takich placówkach mogą przebywać osoby nawet do 24 roku życia, jeśli kontynuują naukę). Pracuje tam 15 osób. W zwierzynieckim Domu Dziecka nr 1 mieszka natomiast 20 wychowanków. Wśród nich są młodsze dzieci, nawet od trzeciego roku życia. W tej placówce pracę znalazło 21 osób. 

Kłopot w tym, iż – jak nam tłumaczono – w obu placówkach miejsc jest więcej niż wychowanków. Koszty funkcjonowania domów dziecka są zatem wysokie. Dlatego powstał pomysł likwidacji Domu Dziecka nr 2 i przeniesienie wychowanków "dwójki" do "jedynki".  Co to oznacza dla pracowników zwierzynieckich domów dziecka? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

bn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zwierzyniec
Zwierzyniec 12.08.2019, 12:34
Powiem tak, że nie usunęli tej placówki tylko Dom Dziecka Nr.1 też w Zwierzyńcu. Dzieci z tamtego domu przenieśli do placówki nr.2 i jest teraz wszystko w jednym budynku.
Wyborca
Wyborca 24.05.2019, 14:30
Kłamie Starosta kłamie dyr PCPR Bergiel ale kogo to obchodzi w niedzielę wybory0
Bidularz
Bidularz 24.05.2019, 14:28
Same kłanstwa Starosty ale kogo to obchodzi ?
pss
pss 09.05.2019, 19:11
No co się stanie? Pracownicy DD nr 2 stracą pracę, a doprowadziła do tego poprzednia pani dyrektor.
Pawel J.
Pawel J. 09.05.2019, 02:47
szkoda niszczyc ta placowke, mam duzo milych wspomnien z dziecinstwa, co raz mniej w tym zwerzyncu,....szkoda
psycholog
psycholog 07.05.2019, 16:16
Szkoda likwidować tak wspaniałą placówkę. Nie trzeba się spieszyć, zamknąć zawsze się zdąży. Znam pracowników i oceniam ich bardzo wysoko.

Pozostałe