Uciekany. Czyli anegdoty, ciekawostki i powstańcze opowieści

  • 02.05.2019, 16:31
  • redakcja
Uciekany. Czyli anegdoty, ciekawostki i powstańcze opowieści
Ta publikacja dzisiaj ukazała się w księgarniach. "Uciekany. Na wielokulturowej Zamojszczyźnie" to tytuł najnowszej książki Bogdana Nowaka, naszego redakcyjnego kolegi. Jest ona zbiorem ciekawostek oraz anegdot historycznych i obyczajowych.

Pochodzą one z różnych czasów, od wieku XVI do XX, tworząc coś na kształt "silva rerum". Autor pisał swoje teksty patrząc na historię z perspektywy pojedynczego człowieka. Podobnie skomponował swoje poprzednie zbiory historycznych tekstów, które znalazły się w książkach "Wizjoner na strychu. Wojenna Zamojszczyzna" oraz w "Państwie zamojskim", których uzupełnieniem jest "Uciekany..."

Większość materiału opublikowanego w najnowszej książce była wcześniej, zwykle w zmienionej formie, prezentowana na łamach Kroniki Tygodnia oraz na portalu internetowym ezamość.pl. Co chyba w naszym regionie dość nietypowe, pieniądze na druk tej publikacji wyłożył w całości jeden z zamojskich księgarzy. 

"Uciekany... mają prawie 450 stron, okładkę miękką, druk - czarno-biały. W środku znalazły się archiwalne zdjęcia m.in. ze zbiorów Muzeum Fotografii w Zamościu. Wstęp napisała Anna Rudy (ona także wykonała korektę tekstu), a okładkę zaprojektował Kacper Nowak.

Książkę można kupić w dwóch zamojskich księgarniach "Trio z Roztocza". Obie mieszczą się na zamojskim Starym Mieście (przy ul. Grodzkiej oraz Żeromskiego). 

redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 23.08.2019, 16:31
Książka ciekawa, ale ilość błędów językowych, literówek... Albo korektor się nie przyłożył albo ktoś nie naniósł poprawek. Bardzo to drażniące w trakcie czytania. Słabo :(
Adam
Adam 27.08.2019, 18:15
Myślę, że trochę to wynika z dużej ilości cytatów. Pisownia była kiedyś inna. Ja jednak polubiłem tę książkę.

Pozostałe