Biłgoraj: Matematycy z LO im. ONZ w finale ogólnopolskiego konkursu

  • 04.05.2019, 09:06
  • ak
Biłgoraj: Matematycy z LO im. ONZ w finale ogólnopolskiego konkursu Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
Bardzo dobrze wypadli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, startując w Powszechnym Internetowym Konkursie dla Uczniów Szkół Średnich organizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Trzej trzecioklasiści: Tymoteusz BartnikPrzemysław Kolaszyński i Maciej Wawryniuk zostali finalistami matematycznych zmagań. Wcześniej przebrnęli przez trzy etapy konkursu, w którym zakres materiału zdecydowanie wybiega poza program nauczania matematyki w szkole średniej. Opiekunem uczniów jest Andrzej Łokaj.

Dodajmy, że w tym samym konkursie tytuły laureatów zdobyło dwóch uczniów I LO im. Jana Zamoyskiego w Zamościu: Paweł Lewkowicz i Emil Łasocha. O ich sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe