Biłgoraj: Wychowanki MDK wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastycznym

  • 04.05.2019, 08:00
  • ak
Biłgoraj: Wychowanki MDK wyróżnione w ogólnopolskim konkursie plastycznym Fot. MDK Biłgoraj
Natasza Ulidowska, Anna Pecka i Alicja Psiuk to wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy po IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Podwórko”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

Na tegoroczny konkurs z całej Polski napłynęło przeszło 500 prac realizujących temat "Podwórko emocji". Jurorzy nagrodzili autorów 11 dzieł, wyróżnili 17 młodych artystów, a 55 obrazków zakwalifikowali na wystawę pokonkursową.

Na ekspozycji znalazły się prace trzech dziewczynek z pracowni plastycznych MDK w Biłgoraju. Autorką jednej z nich jest 8-letnia Natasza Ulidowska, z grupy „Pędzelki” prowadzonej przez Irenę Oręziak-Kupczak. Dwie kolejne małe artystki: 5-letnia Anna Pecka i 8-letnia Alicja Psiuk pracują pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni „Tęczowa Malarnia”.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe